Поставеният под номер две в основната схема Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на тенис турнира „Монте Карло Мастърс”, след като срази германеца Михаел Берер с 6-1, 6-0.

По-малко от 24 часа, след като разби холандеца Тиемо де Бакер със същия резултат във втория кръг, петкратният победител на турнира на клей в Монте Карло отново показа класа. Левичарят записа 29-ти пореден успех и ще гони рекордна шеста поредна титла в турнира. Берер - номер 51 в света, нямаше никакъв шанс срещу испанеца, който взе мача за 53 минути. Номер едно в основната схема Новак Джокович ще играе утре с победителя от мача между Жо-Вилфред Цонга и Хуан Карлос Фереро.

Алберто Мартинес надви с 6-4, 6-4 четвъртия в основната схема Марин Чилич от Хърватия, а шестият в основната схема Фернандо Вердаско преодоля проблемите в гърба и надви Томаш Бердих с 5-7, 6-3, 6-2. Давид Ферер също потвърди доминацията на испанските тенисисти и се класира за четвъртфиналите, след като надви местния гражданин Иван Любичич с 6-0, 7-6 (7/4).