Рафаел Надал влезе в историята на тенис турнира в Монте Карло, печелейки го за четвърти пореден път след успех над най-големия си съперник – Роджър Федерер, със 7-5, 7-5.

21-годишният испанец успя да стигне до страхотен обрат във втория сет, когато губеше с 0-4 гейма. Това бе девета победа от 15 мача за Надал срещу лидера в световната ранглиста.

Последният човек, който е печелил четири пъти поред турнира в Монте Карло е новозеландецът Антъни Уайлдинг през далечната 1914 година.

Федерер и Надал си размениха по един пробив в първите два гейма, преди швейцареца да поведе с 4-3 след пробив в седмия гейм. Надал отново отвърна на удара и изравни на 4-4, а по-късно стигна до успех със 7-5 след 51 минути игра в първата част. Във втория сет, световният номер едно поведе с 4-0, но позволи на съперника си да изравни до 4-4.

Испанецът успя да пробие сервиса на съперника си в 12-ия гейм, което се оказа решаващо за титлата. Статистиката показа, че световният номер едно е направил цели 44 непредизвикани грешки срещу само 20 на Надал.