Рафаел Надал и Роджър Федерер се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, след като надделяха с по 2:1 сета над своите съперници.

Лидерът в световната ранглиста се наложи над Давид Налбандиан с 3:6, 7:6, 6:0. Испанецът бе пред загуба, след като губеше с 0:1 сета и 3:5 във втората част.

Нещо повече Налбандиан изпусна четири мачбола при 5:3 и сервис на Надал, а след това не успя да спечели своето подаване при 5:4.

Така световният номер 1 изравни резултата, а след това взе връх в тайбрека. В третия сет Надал бе безапелационен - 6:0.

Интересно е, че за място на полуфиналите Рафа ще спори с друг аржентинец - Хуан Мартин дел Потро.

Бившият номер 1 Федерер пък преодоля чилиеца Фернандо Гонсалес с 6:3, 5:7, 6:2. Швейцарецът, който е трикратен победител в турнира, срещна сериозна съпротива от Гонсалес само във втория гейм, който загуби с 5:7. В първия Федерер спечели убедително с 6:3, а в решителния трети сет бе още по-категоричен - 6:2.

В спор за място на полуфиналите Федерер ще се изправи срещу 10-ия в схемата Фернандо Вердаско.

"Стана интересна среща, защото имаше тактическо надиграване. В същото време битката беше свирепа, агресивна", коментира Федерер.

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) победи трудно Станислас Вавринка (Швейцария) след два тайбрека - 7:6 (9:7), 7:6 (8:6).

Вавринка имаше сетпойнт във втория сет, но Джокович се измъкна и очаква следващия си съперник Анди Родик, който се наложи над Давид Ферер с 7:6, 3:6, 6:3.

Един от фаворитите Анди Мъри също продължава напред, след като неговият съперник Томи Робредо се отказа при 6:2, 3:0 заради травма на китката.

Срещи от четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" с награден фонд 4,5 милиона долара:

1-Рафаел Надал - Давид Налбандиан (Аржентина) - 3:6, 7:6 (5), 6:0

7-Aнди Родик (САЩ) - 12-Давид Ферер (Испания) - 7:6, 3:6, 6:3

6-Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) - Джон Иснър (САЩ) - 7:6 (7:4), 7:6 (7:3)

3-Новак Джокович (Сърбия) - 16-Станислас Вавринка (Швейцария) - 7:6 (9:7), 7:6 (8:6)

Иван Любичич (Хърватия) - 22-Игор Андреев (Русия) - 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4)

2-Роджър Федерер (Швейцария) - 17-Фернандо Гонсалес (Чили) - 6:3, 5:7, 6:2

4-Aнди Мъри (Великобритания) - 15-Toми Робредо (Испания) - 6:2, 3:0 и отказване на Робредо заради контузия

10-Фернандо Вердаско (Испания) - Филип Колшрайбер (Германия) - 6:4, 3:6, 6:1