Трикратният шампион Рафаел Надал (Испания) за четвърта поредна година ще играят на финал на международния тенистурнир за мъже от сериите Мастърс в Монте Карло с награден фонд 2,27 милиона евро, след като на полуфинала победи номер 4 в схемата Николай Давиденко (Русия) с 6:3, 6:2.

Надал, който миналата година спечели титлата, е номер 2 в основната схема и на финала ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал между номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) и 3-я поставен Новак Джокович (Сърбия).

Рафаел Надал няма загубен сет в Монте Карло от 2006 година, когато на финала победи Роджър Федерер в четири сета.

Две двойни грешки на Давиденко позволиха на Надал да постигне пробив в третия гейм на първия сет, а след втори пробив той спечели частта с 6:3.

След рана размяна на пробиви в началото на втория сет Надал поведе с 3:1. В шестия гейм Давиденко отново допусна пробив в подаването си и логично загуби мача след пет пробива на Рафа.