Осемкратният шампион Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,09 милиона евро.
Поставеният под номер 5 испанец победи четвъртия поставен Стан Вавринка с 6:1, 6:4 за 77 минути.

Бившият номер едно в света взе пет поредни гейма срещу действащия шампион на Ролан Гарос, за да спечели първия сет, а във втората част той реализира единствен пробив в деветия гейм, след като затвори мача при собственото си подаване.

Вавринка, победител в надпреварата от 2014 година, имаше само една възможност за пробив във втория сет, но не я реализира. За място на финала Надал ще играе срещу поставения под номер 2 Анди Мъри, който отнесе десетия в схемата Милош Раонич с 6:2, 6:0 само за 66 минути.

Шотландецът доминираше изцяло срещу съперника, като набързо поведе с 4:1, а след това взе последните осем гейм в срещата, за да триумфира.

Раонич, който традиционно разчита много на подаването си, успя да вкара само 37 процента от първия си сервис в първия сет и не успя да стигне до точка за пробив в целия мач.
Мъри за трети път достигна до полуфиналите, но никога досега не е играл финал в турнира. /БТА