Първата ракета в света – испанецът Рафаел Надал, се класира за третия кръг на силния турнир по тенис за мъже от сериите Мастърс в Монте Карло с награден фонд 2,75 милиона евро, след победа над аржентинеца Хуан Игнасио Чела с 6:2, 6:3 за 1:28 часа.

Испанецът започна убедително мача, направи два пробива и поведе с 4:0. Надал обаче допусна пробив и Чела намали на 4:2, но след това с два поредни гейма затвори сета след 45 минути игра.

Във втория сет Надал, който се бори за пета поредна титла тук, направи два пробива и спечели с 6:3. В следващия кръг испанецът ще срещне победителя от мача между Марат Сафин от Русия и еквадореца Николас Лапенти.

Номер две в световната ранглиста Роджър Федерер от Швейцария също се класира за третия кръг, след като победи италианеца Андреас Сепи с 6:4, 6:4 за 1:23 часа.

Следващият съперник на Федерер ще бъде сънародника му Станислас Вавринка, който победи Мартин Васало Аргуело от Аржентина с 2:6, 7:5, 6:2.

„Доволен съм, че спечелих първата си среща на червено. Направих добър мач”, каза Федерер, финалист в турнира за последните три години.

Победи постигнаха и поставените под номер 7 и 8 в основната схема. Фернандо Вердаско (Испания) отстрани Филип Колшрайбер (Германия) с 6:3, 6:4, а Николай Давиденко (Русия) се наложи над Иво Карлович (Хърватия) с 6:4, 6:3.

За третия кръг се класира и номер 12 Давид Налбандян (Аржентина) след победа над Марсел Гранолерс (Испания) с 4:6, 6:3, 6:1. Фабио Фонини (Италия) пък отстрани номер 14 Марин Чилич (Хърватия) с 6:2, 6:0.