Световният номер Рафаел Надал (Испания) се класира за първи път в кариерата си на финал на турнира на трева "Стела Артоа" в Лондон с награден фонд 713 хиляди евро, след като победи Анди Родик (САЩ) със 7:5, 6:4 на полуфиналите.

Срещата между номер едно и номер три в основната схема продължи 87 минути. Въпреки че направи 14 аса Родик не успя да стигне до финала и да се бори за пети трофей от турнира в Лондон.

Надал направи два пробива в мача. Първо той проби сервиса на съперника си за 6:5 в първия сет, а след това и за 3:2 във втория.

В спор за титлата Рафаел Надал ще се изправи срещу 2-я поставен Новак Джокович (Сърбия), който разби четвъртия в схемата Давид Налбандян (Аржентина) с 6:1, 6:0. Джокович стигна до успеха само за 48 минути като направи шест пробива.

За последно Надал и Джокович играха един срещу друг на полуфиналите на Откритото първенство на Франция, където испанецът спечели с 6:4, 6:2, 7:6 (3).