Британецът Анди Мъри се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 3 Мъри се поизмъчи, но стигна до успеха срещу Потито Стараче (Италия) с 6:3, 2:6, 7:5, 6:4.

22-годишният шотландец, който търси първа титла в кариерата си на клей, имаше сериозни проблеми в средата на мача, но успя да стигне до обрат. Стараче, 104-и в света, загуби първата част с 3:6, но след това овладя контрола на срещата, спечелвайки 11 от следващите 14 гейма. Така той изравни сетовете след 6:2 и поведе с 5:1 в третата част. Италианецът пропусна два сетбола, а Мъри взе шест поредни гейма, за да поведе отново в резултата. В последствие британецът проби в десетия гейм на четвъртия сет, за да стигне до крайната победа след 2:40 часа игра. Мъри пласира 8 аса и общо 54 печеливши удара, но допусна и 37 непредизвикани грешки.

Поставеният под номер 8 Фернандо Вердаско (Испания) нямаше особени проблеми срещу германеца Филип Печнер и стигна до победата с 6:1, 6:2, 6:3 само за 75 минути. Вердаско допусна едва 8 непредизвикани грешки в цялата среща. В третия кръг испанецът ще играе със сънародника си Николас Алмагро.

Номер 31 Алмагро, четвъртфиналист през миналия сезон, наниза 15 аса и отстрани латвиеца Ернест Гулбис с 6:7(4), 7:6(5), 6:3, 6:2 за 2:42 часа. Испанецът не допусна нито един пробив в мача, като успя да пласира 48 печеливши удара.

Друг четвъртфиналист от миналия сезон Фернандо Гонсалес (Чили) нямаше никакви проблеми във втория кръг. Той разби квалификанта Руи Машадо (Португалия) с 6:3, 6:2, 6:3 за 88 минути. Поставеният под номер 12 Гонсалес не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като записа 34 печеливши удара в срещата.

Представителят на домакините Жил Симон също продължава напред след лека победа над Робърт Кендрик (САЩ) със 7:5, 6:1, 6:0 за 94 минути. Поставеният под номер 7 Симон ще играе срещу 30-ия в схемата Виктор Ханеску (Румъния), който се справи с руснака Михаил Южний със 7:5, 7:5, 7:5.

Хърватинът Марин Чилич за първи път в кариерата си достигна до третия кръг след разгромен успех с 6:0, 6:3, 6:1 над Дуди Села (Израел) за 83 минути. 20-годишният Чилич, поставен под номер 13, се възползва от слабата игра на съперника си, който направи само 5 печеливши удара в мача и допусна цели седем пробива на подаването си.