Анди Мъри не успя да донесе втори златен медал за домакините от Великобритания в турнира по тенис на олимпийските игри.

Британецът, който спечели финала на сингъл, побеждавайки номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария), загуби финала на смесени двойки заедно с партньорката си Лора Робсън.

Шампиони станаха световната номер 1 в женския тенис Виктория Азаренка и Макс Мирний от Беларус, който спечелиха финала с 3:6, 6:3, 10:8 за 72 минути.

Подкрепяни от местните фенове Мъри и Робсън спечелиха първия сет, но във втория Азаренка и Мирний поведоха с 4:1 и изравниха мача.

В шампионския тайбрек двойката от Беларус поведе с 9:6 и въпреки че Мъри и Робсън спасиха два мачбола, накрая Азаренка донесе златото за своята страна.

Виктория Азаренка спечели и бронзов медал в турнира на сингъл при жените.

Турнирът при смесените двойки се завръща в олимпийската програма за пръв път от 1924-та година насам.

По-късно днес в спора за бронзовите медали ще играят Кристофър Кас и Забине Лизицки (Германия) срещу третите поставени Майк Брайън и Лиза Реймънд (САЩ).