Поставеният под номер 4 Анди Мъри ще участва на четвърти пореден полуфинал на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като надигра трудно с 6:7 (5), 7:6 (6), 6:4, 7:6 (4) испанеца Давид Ферер.

Представителят на домакините изгуби тайбрека в първия сет, но след това успя спечели следващите три части. В две от тях отново имаше 13-и гейм. Мъри постигна 18 аса, а двубоят между него и поставения под номер 7 испанец на централния корт беше прекъсван заради дъжд.

На полуфиналите шотландецът ще се изправи срещу французина Жо-Вилфрид Цонга, победил със 7:6 (5), 4:6, 7:6 (3), 6:2 Филип Колшрайбер (Германия).

На корт номер 1 Цонга спечели срещата от първия си мачбол след точно 168 минути игра. Французинът направи 17 аса и общо три пробива при сервис на Колшрайбер, номер 27 в схемата. Германският състезател достигна до четвъртфинал за първи път в кариерата си.

27-годишният представител Цонга ще се опита да спечели своята първа титла от турнир от веригата Големия шлем.