Миналогодишният шампион Новак Джокович отпадна от тенис турнира за мъже в Торонто, след като загуби четвъртфиналния двубой срещу поставения под номер 8 Анди Мъри със 3:6, 6:7(3).

Победителят от Уимбълдън Рафаел Надал също срещна затруднения, но само в първия сет на победата си със 6:7(12), 6:2, 6:1 над Ришар Гаске. Испанецът, който е поставен под номер 2 в схемата, ще срещне Анди Мъри на полуфинала в Торонто.

Другият полуфинал ще противопостави Жил Симон, който победи Марин Чилич с 3:6, 6:2, 6:3, срещу Николас Кифер, отстранил със 6:1, 6:2 поставения под номер 7 Джеймс Блейк.

Симон, който във втория кръг надви световния номер 1 Роджър Федерер (Швейцария), продължава да се представя повече от добре в сезона на клей. Той отстрани почти без съпротива специалиста в сервисите Чилич.

Гаске, който никога не е побеждавал Надал, изглеждаше достатъчно мотивиран и успя да спечели с тайбрек първия сет след шест поредни опита за неговото приключване. Това обаче даде обратен ефект и Надал проби за 4:1 във втория сет, след което взе безапелационно следващите 10 гейма.

"Тайбрекът бе много емоционален. Аз имах шанс да го спечеля, но не колкото него. Той игра добре, но в последствие аз подобрих ритъма си и започнах да се движа повече по корта. Когато спечелиш тайбрек започваш по-отпуснато следващия сет и за това аз започнах втория на 100 процента", заяви Надал след мача.