Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великорбитания) стартира с победа на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто с награден фонд 3 милиона долара. Поставеният под номер 4 Мъри победи във втория кръг Ксавие Малис от Белгия със 7:5, 6:2 за 80 минути.

"Чувствам се добре. В началото имах известни проблеми, но все пак срещнах много добър съперник. Условията бяха тежки при това топло време (температура над 30 градуса). Като цяло смятам, че се получи приличен мач", коментира британецът, който ще срещне Гаел Монфис от Франция за място на четвъртфиналите.

Номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) се измъчи в първия си мач от сезона на твърди кортове. Шампионът през 2005 и 2008 година Надал трябваше да отрази пет сетбола в тайбрека на първия сет, преди да спечели срещу Станислас Вавринка (Швейцария) със 7:6(12), 6:3 след 2:21 часа игра.

"Основната ми цел беше да победя, защото винаги е трудно да се завърнеш на корта след дълго отсъствие от турнири. Знаех, че ще бъде тежко, защото Стан е опасен противник. Доволен съм от представянето си", коментира испанецът, който не е играл след спечелването на "Уимбълдън" през юли.

В третия кръг Надал ще се изправи срещу квалификанта Кевин Андерсън от Южна Африка, който наниза 14 аса и изненадващо отстрани Сам Куиъри (САЩ) след 7:6(4), 4:6, 6:4.

Победителят в надпреварата от 2007 година Новак Джокович от Сърбия също стартира с успех. Поставеният под номер 2 преодоля Жулиен Бенето (Франция) със 7:5, 7:5 и очаква Виктор Ханеску (Румъния) в третия кръг.

Аржентинецът Давид Налбандян записа десета поредна победа след 6:3, 6:0 над испанеца Томи Робредо. Налбандян се завърна в игра след 4-месечно отсъствие през миналата седмица и спечели турнира във Вашингтон.