Фернандо Вердаско се класира за финала на тенис турнира в Дубай, след като на полуфинала победи с 7:6 (5), 5:7, 6:1 Робин Хаазе.

Още в първия гейм в мача Хаазе направи пробив, който Вердаско успя да върне и да изравни резултата за 3:3. В тайбрека на първия сет испанецът запази концентрация и успя да го спечели със 7:5 точки.

Хаазе направи ранен пробив и във втория сет, когато поведе с 2:0. Вердаско отново успя да се завърне в сета, като върна пробива за 3:4. Решаващият пробив в сета дойде в дванайстия гейм, когато холандецът успя да реализира втория сетбол и да спечели със 7:5.

В третия сет Вердаско доминираше и направи ранен пробив, с който поведе с 1:0. Испанецът направи още два пробива за 4:1 и за 6:1.

На финала Вердаско ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал, в който един срещу друг се изправят Анди Мъри и Лука Пюи.