Защитаващият титлата си от предишните два сезона Стан Вавринка постигна първа победа след повече от три месеца. С нея той се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове на родна земя в Женева с награден фонд 501 хиляди евро.

Поставеният под номер 3 швейцарец се наложи над американеца Джаред Доналдсън с 6:3, 6:4, след като реализира по един пробив и в двата сета и не даде нито веднъж подаването си на съперника в мача.

33-годишният любимец на местните фенове, който падна до 25-ото място в световната ранглиста след операция и възстановяване от контузия на коляното, беше загубил в първи кръг в предишните си три турнира.

Последната му победа преди този мач беше на четвъртфиналите в "Арена Армеец" на DIEMA XTRA Sofia Open в началото на февруари срещу сърбина Виктор Троицки с 6:1, 7:6(3).

Следващият съперник на Вавринка в Женева ще бъде Мартон Фучович от Унгария. Състезанието е последна подготовка за започващото в неделя Открито първенство на Франция "Ролан Гарос". /БТА