Съперникът на Григор Димитров в подготвяния демонстративен мач в Арена Армеец през ноември – Гаел Монфис ще играе срещу водача в основната схема на турнира във Виена Давид Ферер на полуфиналите в надпреварата.

Ферер победи осмия поставен Фабио Фонини с 6:4, 6:2 за 74 минути, а Монфис отстрани Лукаш Росол с 6:7(3), 6:3, 6:3 за 1:52 час. Монфис води с 3-2 победи срещу Ферер.

Двама от поставените отпаднаха на четвъртфиналите. Номер 7 Иво Карлович загуби от Ернестс Гулбис с 6:7(4), 6:7(5) за 1:42 час.

На полуфиналите Гулбис ще играе срещу Стийв Джонсън (САЩ), който надделя над номер 2 Кевин Андерсън (Южна Африка) с 5:7, 7:6(5), 6:4 за 2:38 часа. Джонсън, 47-и в световната ранглиста, направи пробив за 3:2 в решителния трети сет, което му беше достатъчно, за да затвори мача.

Мачът между Димитров и Монфис ще бъдеи игран след края на активния сезон, на 28-и ноември в Арена Армеец в София. /БТА