Яник Синер се класира за 1/4-финалите на Мастърса в Шанхай. Световният номер 1 пребори Бен Шелтън за крайното 6:4, 7:6 (1). Мачът между двамата продължи точно час и половина.

Синер трябваше да спасява две точки за пробив в четвъртия гейм, преди да пробие в деветия. След това той сервира успешно за аванс в резултата. Във втората част Шелтън отново опропасти шансове за пробив – цели пет на брой, и бе наказан от италианеца в тайбрека, където взе само една точка. Американецът имаше седем възможности за пробив, но не се възползва от нито една, докато съперникът му проби при единствения си шанс в мача.

Така Синер се превърна в първия ясен четвъртфиналист в надпреварата. В последните осем той ще играе с победителя от мача между Стефанос Циципас и Даниил Медведев.

Снимки: Gulliver/GettyImages
32 снимки

Водачът в световната ранглиста игра финал в Пекин миналата седмица, където загуби от Карлос Алкарас след маратонска битка. / БГНЕС