Григор Димитров ще играе срещу Новак Джокович на полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями. Ноле си уреди среща с добрия си приятел след победа над американеца Себастиан Корда с 6:3, 7:6(4). 

Така 37-годишният Джокович продължава да преследва спечелването на трофей номер 100 от ATP турнирите в богатата си кариера.

В първия сет до осмия гейм пред Ноле и Корда не се откриваха възможности за пробив. Джокович осъществи такъв, и то на нула, за да поведе с 5:3. След това сърбинът отново спечели на нула своя сервис гейм и взе сета с 6:3.

Във втория Джокович допусна ранен пробив за 0:2, а американецът го затвърди, повеждайки с 3:0. Корда беше убедителен в своите подавания и сервираше за спечелването на втория сет при 5:3, когато допусна да бъде пробив от Новак, който намали своя пасив на 4:5.

Така се стигна до тайбрек при 6:6, в който Джокович отново демонстрира най-високо ниво на тенис. Ноле направи минипробив, за да поведе с 3:2 точки, което се оказа решаващо. След това той разви на свой сервис предимството си, за да поведе с 5:2 точки, а затвори мача със 7:4 точки в тайбрека.

Полуфиналът между Джокович и Гришо ще бъде в петък вечер или в ранните часове на събота (българско време). Балансът е 12:1 победи за сърбина.

Единственият успех на Димитров над Ноле е от 2013 г. и също е на "Мастърс 1000" турнир (в Мадрид). 

С класирането си за полуфиналите сърбинът се превърна в най-възрастният тенисист, който достига до тази фаза на турнирите от ATP 1000. Това е и осми полуфинал за Джокович в Маями и той излиза еднолично на второ място, изпреварвайки Рафаел Надал и Роджър Федерер, изоставайки единствено от Андре Агаси (с 10 полуфинала в турнира).