Четирикратният финалист Роджър Федерер преодоля третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Рим с награден фонд 5,21 милиона евро, след като спаси мачбол и победи с 2:6, 6:4, 7:6(9) хърватина Борна Чорич.

Федерер игра тайбрек за победата срещу Чорич, който поведе с 6:4 и имаше възможност да затвори мача на собствен сервис, но Федерер направи два минипробива и в крайна сметка получи мачпойнт при 8:7. Швейцарецът се възползва и се класира за третия кръг.

Иначе Федерер загуби първите два сервис-гейма във втория си мач за деня и Чорич затвори първия сет с лекота, но швейцарецът стигна до пълен обрат в оставащите две части. Той спечели втория сет с пробив за 6:4 и завърши третия след два часа и 33 минути на корта.

Следващият съперник на Федерер, поставен под номер 3 в турнира, е победителят от мача между Стефанос Циципас и италианеца Фабио Фонини.