Световният №3 Рафаел Надал ще бъде следващия съперник на Григор Димитров на Мастърса в Монте Карло. Испанецът не се затрудни срещу аржентинеца Федерико Далбонис, печелейки с 2:0 сета (6:1, 6:2) за малко над час игра.

В първият сет Надал изцяло доминираше и дори поведе с 5:0, но след това Далбонис успя да спечели подаването си, за да не остане без гейм в първата част. При сериврането си за спечелването на сета, испанецът показа леки затруднения, но успя да спечели подаването си и да поведе.

Аржентинецът показа по-добра игра през втората част, въпреки, че отново изоставаше с 0:3. Надал отново имаше леко колебание при сервиса си за спечелването на мача, стигайки до равенство 40:40. Далбонис имаше точка за пробив, но след отличен сервис испанецът успя да изравни и отново да поведе. След това се стигна до ново равенство и след третия си мачбол Надал не сбърка и спечели двубоя.