Лука Пуй е първият поставен в основната схема, който отпадна на турнира в Ротердам от сериите АТП 500. Французинът, който е №8 в схемата, загуби в два сета от Филип Колшрайбер с 5:7, 2:6.

Колшрайбер изигра много солиден мач в първата си среща от Australian Open насам, след като заради лека травма отклони участие на турнира Garanti Koza Sofia Open 2017.

Първият сет срещата вървеше гейм за гейм, но в самия край Колшрайбер надхитри с късен пробив опонента си и затвори сета със 7:5.

През втората част, като че ли психиката на Пуи се разколеба и той допусна в откриващия гейм пробив, след което за Колшрайбер бе лесно да затвори сета. В четвъртия гейм той отново стигна до пробив и приключи мача с 6:2 в последния сет.

Във втория кръг на турнира в Ротердам, Колшрайбер очаква съперника си измежду Мартин Клижан и Фернандо Вердаско. Французинът Пуй пък е партньор на българина Григор Димитров в турнира по двойки, като в първата среща двамата се изправят срещу Иван Додиг/Марсел Гранойерс.