Завръщането на Новак Джокович на АТР тура продължава да е изпълнено с разочароващи ранни загуби.

Бившият №1 в света загуби още във втория си двубой на Мастърса в Мадрид след 3:6, 6:2, 3:6 срещу ракета №1 на Великобритания Кайл Едмънд за час и 42 минути.

До този момент Едмънд не бе печелил нито сет в трите си мача с Ноле, но този път именно той излезе в ролята на победител. Едмънд бе максимално ефективен при шансовете за пробив, оползотворявайки 4 от 5 - три в първия сет и един в решителната трета част.

Само във втория сет Джокович имаше предимството, но не успя да поддържа нивото и в третия.

Сърбинът бе победил Кей Нишикори в първия си мач в испанската столица, но сега ще трябва да се насочи към Рим, където през следващата седмица е следващият Мастърс. Със загубените точки от 2017-а в Мадрид Джокович ще се смъкне най-вероятно с 6 позиции до 18-ата в света. Ноле отпадна рано и в Монте Карло, и в Барселона.

Едмънд пък продължава към осминафиналите, където негов съперник ще бъде Давид Гофен. Белгиецът победи със 7:5, 6:3 Робин Хаасе.