Испанецът Рафаел Надал направи успешен старт на защитата на титлата си на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 6 милиона евро.

Десеткратният шампион Надал, който е поставен под номер 3 в надпреварата, елиминира във втория кръг Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 6:1 за 76 минути.

Началото беше равностойно, като при 3:3 испанецът дори трябваше да спаси две възможности за пробив на съперника. След това обаче той пое изцяло контрола върху мача и даде само още гейм на американеца, за да запише 69-а си победа в 76 мача в италианската столица.

Така Надал, който отпадна на четвъртфиналите на турнира "Мастърс" в Мадрид през миналата седмица, продължава да бъде без загуба в поредни мачове на клей в кариерата си досега.

За място на четвъртфиналите испанецът ще срещне поставения под номер 13 Денис Шаповалов (Канада).