Френският тенисист Гаел Монфис се поизпоти доста, за да стигне до осминафиналите на турнира в Дубай. Той се справи с доста напористия египтянин Мохамед Сафуат.

Въпреки че арабинът е едва 199-и в света, той въобще не се даде без бой на 12-ия в ранглистата на АТР. Все пак класата на французина си каза думата и той надделя с 6:4, 6:3 за 81 минути.

Първият сет беше доста равностоен, като в първите девет гейма нямаше пробиви. Сафуат спаси девет брейкбола, но се пречупи точно в последния гейм и позволи на Монфис да го бие с 6:4.

Вторият сет беше решен доста по-рано. Французинът стигна до пробива за 4:2 и след това пропиля три мачбола, преди да реализира четвъртия при 6:3 и да затвори мача на своя сметка.

На осминафиналите Монфис ще срещне победителя от срещата между Даниел Еванс и Дъстин Браун, които играят един срещу друг във вторник.