Световният номер 5 Даниил Медведев победи сънародника си Карен Хачанов на полуфиналите в Маями със 7:6(5), 3:6, 6:3 за 2 часа и 17 минути. Срещата бе изключително равностойна, като загубилият дори спечели повече точки - 93 срещу 88 за съперника му. Нещо повече - Хачанов направи по-малко непредизвикани грешки и беше по-ефективен на първи и втори сервис, но в крайна сметка загуби.

"Беше много труден мач. В първия сет и двамата имахме пробиви, а във втория той показа страхотна игра. В решаващия трети сет Хачанов имаше един лош гейм и това ми помогна да спечеля", заяви Медведев след мача.

В спор за титлата той ще срещне победителя от двубоя Карлос Алкарас - Яник Синер. Триумф на Медведев ще го изкачи на четвъртата позиция в ранглистата на АТР, а Новак Джокович ще се върне на върха.

Медведев е в страхотна форма - спечели 23 от последните си 24 мача и стигна до финала за пети пореден турнир. Той спечели титлите в Дубай, Доха и Ротердам и загуби от Карлос Алкарас в Индиън Уелс.