Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов влезе като "щастлив губещ" от квалификациите в основната схема на турнира от сериите "Чалънджър в италианския град Биела с награден фонд от 44820 евро.

В среща от първия кръг българинът победи представителя на домакините и №175 в света Лоренцо Джустино с 6:3, 1:6, 6:3 за 2:04 часа.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №7 в схемата и 150-и в световната ранглиста Хуан Пабло Варилас от Перу.

Българинът спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 да спечели първия сет. Във втората част Джустино поведe с 5:0 и с 6:1 успя да изравни.

В третата решителна част Кузманов взе аванс с 3:0, но допусна изравняване за 3:3. След това обаче той спечели следващите три гейма и с 6:3 затвори мача.

Това е първи турнир за Кузманов от 7 април. Тогава той се класира на четвъртфиналите на "Чалънджър" в Португалия, но контузия го спря от участие. След доброто си представяне от началото на годината българинът се изкачи до номер 242 в световната ранглиста.