Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалъджър" в Португалия с награден фонд 31440 евро.

Кузманов победи поставения под №3 американец Ернесто Ескобедо с 6:2, 6:2 за 75 минути.

27-годишният пловдивчанин взе първия сет със сери от четири поредни гейма, а във втората част навакса ранен пробив пасив и след 2:2 не даде шансове на съперника.

С успеха той заработи 900 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която от тази седмица заема рекордното в кариерата си 243-о място.

Следващият съперник на българина ще бъде представителят на домакините Гащао Елиаш.

30-годишният Елиаш е 323-и в класацията на АТП в момента, но е достигал до 57-ата позиция в края на 2016 година.

Те имат един мач на клей през 2015 година в Мароко, който португалецът печели с 6:2, 6:2.

Дгугият българин Адриан Андреев ще изиграе утре срещата си от втория кръг в турнира. Андреев ще срещне Педро Качин от Аржентина в двубоя между двамата квалификанти.