Димитър Кузманов загуби финалната среща на турнира по тенис за мъже от сериите Чалънджър в Бенгалуру, Индия с награден фонд 53 120 долара. Мико отстъпи на №1 в схемата и №135 в световната ранглиста Александър Вукич от Австралия с 4:6, 4:6. Срещата продължи 86 минути. Българинът постигна четири впечатляващи победи преди този мач.

Това беше трети финал за Кузманов в турнири от сериите Чалънджър. Преди това Мико спечели титлата в Барселона през октомври 2021 година и имаше един загубен финал в Задар през март 2021. С великолепното си представяне на турнира Кузманов заработи 50 точки и ще се завърне в топ 200 на световната ранглиста.

Вукуч стигна първи до пробив в мача за да поведе с 3:2. Кузманов имаше точка за рибрейк при 3:4, но не успя да се възползва и загуби първия сет с 4:6.

Във втората част Мико бе пробит за 1:2, а в следващия гейм пропусна възможност за рибрейк. При 2:3 Кузманов поведе с 40:0, но отново не успя да стигне до пробив. За съжаление Вукич взе следващите си сервис геймове и затвори мача с 6:4.