Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Меербуш (Германия) с награден фонд 73 хиляди евро. Българинът отстъпи от втория в схемата Ян Чоински (Великобритания) с 6:2, 5:7, 3:6 след малко повече от два часа игра.

Мико все пак си осигури 16 точки за световната ранглиста, в която той заема 207-ото място в момента. Кузманов си гарантира завръщане сред първите 200, като ще изпревари Адриан Андреев в класацията на АТП и от понеделник отново ще бъде втора ракета на страната. Кузманов взе първата част със серия от пет поредни гейма, а при 5:5 във втората той пропусна възможност за пробив. В следващия маратонски гейм 148-ият в класацията на АТП Чоински се възползва от четвъртия си брейкбол, за да изравни резултата в сетовете. Мико проби за 2:1 в решаващата трета част, но веднага след това загуби подаването си, а след 3:3 Чоински взе три поредни гейма, с което и мача.