Каспър Рууд, един от водещите тенисисти в света, изненадващо отпадна още в първия си мач на АТР 250 турнира в Бощад. Норвежецът загуби с 3-6, 3-6 от бразилеца Тиаго Монтейро.

Монтейро се нуждаеше от само час и половина, за да постигне една от най-големите победи в своята кариера. Още в откриващия гейм, Рууд спаси два брейкбола, което само предначерта атмосферата за следващите събития. Бразилецът реализира два пробива и с лекота спечели първия сет.

Във втората част Монтейро продължи да доминира, като един брейк се оказа достатъчен за окончателната победа.

Рууд, който спечели титлата в Бощад през 2021 година и достигна до финала през миналата година, където загуби от Андрей Рубльов, сега трябва да се задоволи с участието си в турнира на двойки. Той ще играе в тандем с легендата Рафаел Надал.

На четвъртфиналите Монтейро ще се изправи срещу победителя от мача между Павел Котов и Дуйе Айдукович.