Водачът в схемата на Индиън Улес - Карлос Алкарас продължава напред след успех над Джак Дрейпър с 6:2, 2:0 и отказване на британеца заради проблем с коремен мускул.

За място на полуфиналите 19-годишният Алкарас ще спори с канадеца Феликс Оже-Алиасим, който отрази шест мачбола при победата си над американеца Томи Пол с 3:6, 6:3, 7:6(6). Пол имаше три поредни шанса да затвори мача при 6-5 и сервис на съперника, след което нови три последователни мачбола при 6:3 в своя полза в тайбрека, но и в двата случая Оже-Алиасим се измъкна от тежката ситуация, за да победи след два часа и 46 минути игра.

Алкарас ще се завърне на върха в световната ранглиста, ако спечели турнира в САЩ.

За четвъртфиналите в Индиън Уелс се класираха още Франсис Тиафо, Камерън Нори, Яник Синер и миналогодишният шампион Тейлър Фриц.