Карлос Алкарас (Испания) и Алекс де Минор (Австралия) също продължават напред. И двамата спечелиха мачовете си от втория кръг в два сета.

Алкарас, който е водач в схемата на турнира, елиминира чеха Иржи Лехецка с 6:2, 6:3. Алкарас чака на четвъртфинала победителя от мача Григор Димитров (България) и Франсиско Черундоло (Аржентина). Два дни след като се наложи да играе и тайбрек срещу Артур Ридеркнех, Алкарас се справи в два сета без особени проблеми с чешкия си съперник.

"Наистина съм доволен от нивото, което играх днес. Иржи е страхотен съперник, има страхотни удари", каза испанецът в интервюто си от корта. Моят противник днес има страхотна игра на трева, което ме прави още по-доволен от представянето ми. Играх моята игра, хареса ми да играя тук и съм наистина доволен от първия си четвъртфинал на тези кортове", допълни младият испанец, който се нуждаеше от час и 25 минути за успеха.