Карлос Алкарас се класира на финала в Пекин, след като победи със 7:5, 6:3 Даниил Медведев.

Медведев от самото начало показа, че е готов да направи всичко, за да спре негативната си серия в мачовете с ибериеца и играеше много по-агресивно от обикновено. Проблемът за бившия шампион от Ю Ес Оупън се криеше в неефективността на неговия сервис и той инкасира брейк в петия гейм. Алкарас обаче взе няколко поредни прибързани решения и равенството беше възстановено при 3:3. Серията от пробиви не спря дотук и никой от двамата играч не съумя да вземе своето подаване през следващите минути. Тази необичайна картина беше нарушена от московчанина, който се доближи максимално до спечелването на сета, повеждайки с 5:4, но оттам бившият номер едно насетне не взе нито гейм повече и частта приключи с успех на Алкарас.

Световният номер 5 показа далеч по-стабилен начален удар в началото на втората част, печелейки първите си две подавания с едва една загубена точка. Руснакът обаче не съумя да издържи на офанзивата на неговия съперник. Алкарас се възползваше при всяко едно второ подаване на опонента си, атакувайки директно от ретур и проби за аванс от 3:2. Впоследствие 21-годишният тенисист поддържаше с лекота аванса си и дори не му се наложи да сервира за спечелването на мача, защото пречупи Медведев в маратонския 9-и гейм и по този начин затвори мача с направата на общо петия си пробив.

На финала Алкарас чака победителя от двубоя между Яник Синер и Бу Юнчаокете.