След триумфа си над Миомир Кецманович с 2:0 сета, Григор Димитров записа поражение на турнира в Акапулко, след като с партньорът му на двойки Томи Пол загубиха от дуета Раджев Рам и Джо Салисбъри с 1:2 сета.

Американецът и британецът взеха първия сет с 6:4, но след това Димитров и Пол успяха да спечелят следващата част с 6:3.

Така в решителният трети сет българинът и американецът стигнаха до 3:1, но след това дуетът от другата страна на мрежата успя да подобри играта си и обърна резултата. До края на сета опонентите играеха гейм за гейм, но Рам и Салисбъри успяха да спечелят мача след 10:8.

По-късно днес трябва да стане ясно кога Григор Димитров ще изиграе четвъртфинала си в Акапулко срещу Лоренцо Музети.