В неделя ни очаква суперфинал, след като един срещу се изправят световните №1 и 2 в ранглистата при мъжете – Карлос Алкарас и Новак Джокович, в спор за титлата на турнира на твърди кортове в Синсинати от сериите „Мастърс“ с награден фонд 6 600 000 долара. Сблъсъкът е тази вечер от 23:30 часа българско време и ще може да го наблюдавате на живо в ефира на MAX Sport 1.

Световният №1 Алкарас, който победи Ноле за титлата на „Уимбълдън“ през юли, имаше доста трудна задача, но постигна трисетова победа над Хуберт Хуркач с 2:6, 7:6 (4), 6:3 за 2 часа и 18 минути.

Испанецът срещна сериозни трудности и трябваше да отрази един мач пойнт на своя противник във втория сет при 4:5 гейма, но все пак показа здрави нерви и измъкна успеха.

Gulliver/GettyImages
59 снимки

Джокович, който е двукратен победител в Синсинати, пък преодоля германеца Александър Зверев със 7:6 (7:5), 7:5 и ще има възможност да вземе реванш за загубата от испанеца на финала в Лондон.

Сърбинът инкасира пробив, когато сервираше за мача във втория сет, но бързо си върна инициативата и надделя над олимпийския шампион. За Джокера това бе победа №1068 в Тура, като по този начин той се изравни с Рафаел Надал и Иван Лендъл на третото място по този показател. Пред него са само Роджър Федерер (1251) и Джими Конърс (1274).

57 снимки

Зверев пласира повече асове (10-4) и уинъри (24-18), но въпреки това общият брой спечелени точки бе в полза на Джокович (82-78), Сърбинът спечели 80% от точките си на първи сервис (41/51) и реализира два от шестте си шанса за пробив (33%), докато неговият опонент оползотвори един от своите четири брейкпойнта (25%).