Световният номер 1 Новак Джокович достигна четвъртфиналите на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай, след като надигра Джон Иснър в два сета – в отделните части 7-5, 6-3 за около час и 15 минути игра.

Сърбинът бе въвлечен в оспорван първи сет с американския гигант, но оползотвори първата възможност за пробив за някой от двамата в 12-ия гейм, с което дръпна в резултата. Втората част започна по отличен начин за шампиона от миналата година, който поведе с 2-0, а до края бе изключително солиден за крайното 6-3. Разликата дойде в точките, спечелени на първи сервис – 88% за Джокович срещу едва 58% за Иснър.

Това бе десети успех от 12 мача за сърбина срещу американеца. Ноле е в серия от седем поредни успеха, след като миналата седмица триумфира при дебютното си участие в Токио.

В спор за място на полуфиналите негов съперник ще бъде победителят от двубоя между Стефанос Циципас и Хуберт Хуркач. /БГНЕС