Водачът в световната ранглиста Новак Джокович стартира с победа на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

Двукратният шампион елиминира 19-годишния италианец Яник Синер с 6:4, 6:2 в дебютния си мач на клей за сезона и се класира за третия кръг на надпреварата.

Джокович излезе на корта за първи път след триумфа си на Откритото първенство на Австралия на 21 февруари.

Сърбинът допусна пробив за 1:2, но след това спечели четири поредни гейма, за да реализира обрат. При 5:3 той сервираше за сета, но загуби подаването си. Веднага след това белградчанинът реализира нов брейк, с което поведе в резултата.

Във втората част Джокович набързо дръпна с 4:1 и до края нямаше проблеми, като Синер сдаде мача с двойна грешка.

Поставеният под  №7 Диего Шварцман отпадна във втория кръг след поражение от Каспер Рууд с 3:6, 3:6.

Рууд взе първата част с единствен пробив за 4:2, а след това във втората част направи серия от четири поредни гейма, за да затвори мача.