Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира на ½-финалите на финалния „Мастърс“ в Лондон. Сърбинът надделя над Александър Зверев с 2:0 сета, в отделните части 6:3 и 7:6 (4) за час и 36 минути. По този начин той изхвърли от турнира именно германеца.

Джокович проби още в първия сервис гейм на Зверев, за да поведе с 2:0. Германецът пропусна две точки за връщане пробива при резултат 4:2, а след това сърбинът приключи сета безпроблемно.

Gulliver/GettyImages
81 снимки

Втората част бе доста по-равностойна, като и двамата имаха шанс за пробив, но не успяха да се възползват. Така се стигна до тайбрек, в който си размениха по един минипробив, но Джокович направи решителната крачка към успеха, когато успя да вземе подаването на съперника си за втори път, за да поведе с 5:3 точки, с което си осигури и мача.

По този начин Джокович избегна второ последователно отпадане в групите, което не се е случвало в кариерата му. Той ще премери сили с Доминик Тийм за място на финала и рекордна шеста купа от Финалите на АТР.