Новак Джокович е първият финалист в заключителния за годината турнир на АТП в Торино. Сърбинът надигра на полуфиналите американеца Тейлър Фриц след два тайбрека - 7:6(5), 7:6(6)за 1:56 часа и утре ще излезе за шестата си титла от Финалния турнир на АТП. При победа Ноле ще се изравни с рекордьора в този турнир Роджър Федерер. Наградният фонд на Финалите на АТП е 14 750 000 щатски долара.
В равностоен мач, Джокович демонстрира по-голямата си класа в ключовите моменти от мача и за осми път намери място на финала на турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Андрей Рубльов (Русия) и Каспер Рууд (Норвегия).

В първия сет двамата си размениха по един пробив и решиха мача след тайбрек, в който Джокович спечели със 7:5.

Втората част започна перфектно за Фриц, който взе подаването на съперника още в първия гейм и запази преднината си до десетия гейм, в който Джокович върна пробива и отново прати сета в тайбрек, където затвори мача с втория си мачбол за 8:6.

Фриц отново демонострира отличен начален удар и записа 15 аса срещу 4 за сърбина, но американецът допусна 26 непредизвикани грешки.