Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Сан Бенедето (Италия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Пловдивчанинът загуби драматично от испанския квалификант Даниел Ринкон със 7:6(8), 1:6, 4:6, а срещата продължи 3:08 часа.

Двамата си размениха по един пробив в началото на двубоя, а в десетия гейм Кузманов пропусна четири сетбола. В тайбрека той преодоля пасив от 3:5 и 5:6, след което със серия от три точки взе първата част.

Във втория сет българинът загуби два пъти подаването си, взе само един гейм и след 6:1 Ринкон изравни. В решителната трета част испанецът направи пробив за 3:2 и затвори срещата с втория си мачбол.

Кузманов все пак си осигури 20 точки за световната ранглиста и 3240 евро от наградния фонд.

Автор: Ива Кръстева/БТА