Украинският тенисист Александър Долгополов поднесе една от големите изненади в първия кръг на Индиън Уелс, след като успя да отстрани Виктор Троицки с 6:1, 6:4 за 70 минути.

Долгополов направи два пробива в първия сет, които се оказаха достатъчни за силното му начало на мача. Украинецът срещна сериозни затруднения в първия гейм в двубоя, в който подаваше. Наложи му се да отразява две възможности за пробив, които се откриха пред Троицки. Долгополов за сметка на това успя да реализира още първия брейк пойнт, до който стигна в четвъртия гейм, за да поведе с 3:1. След това украинецът направи нов пробив за 5:1 и спечели сета с 6:1.

Във втория сет Долгополов отново първи проби, за да поведе с 4:3. Троицки успя да отговори още в следващия гейм и да изравни резултата 4:4. Украинският тенисист направи нов пробив за 5:4, а след това успя да реализира първия мачбол и да спечели с 6:4.