Даниел Еванс продължава с добрите си изяви от началото на годината и преодоля без никакви проблеми първия кръг на Мастърса в Индиън Уелс. Дъстин Браун бе съперник на англичанина, но той не успя да окаже никаква съпротива и напусна корта победа след 1:6, 1:6 за по-малко от час игра.

Преди по-малко от 2 седмици двамата играха помежду си в Дубай, а тогава Еванс отново постигна лесен успех. В Калифорния ситуацията не се промени. Мачът започна с три поредни гейма за британеца преди Браун все пак да се разпише в резултата. Последваха нови три поредни гейма за Евънс за край на сета.

Втората част започна със спечелен сервис гейм от германеца, но до края на мача това бе всичко, до което световният №82 се добра. Във втори кръг Еванс ще срещна поставения под номер 4 в схемата Кей Нишикори.

Неговият сънародник Кайл Едмънд също се справи леко със задачата си – 6:1, 6:3 срещу Гастао Елиаш.

Талантливият американец Тейлър Фриц поднесе една от изненадите на деня, побеждавайки Беноа Пер с 6:3, 6:2.

Не такъв успех имаше друг талант в лицето на Борна Чорич, който напусна надпреварата след неочаквано поражение с 6:3, 4:6, 2:6 от швейцареца Хенри Лааксонен.