Александър Василев, който е първи братовчед на Григор Димитров, отпадна на полуфиналите на юношеския Уимбълдън и така не успяхме да видим български финал в Лондон. Той обаче вярва, че това може да се случи скоро - на започващия в края на август US Open. 18-годишният талант който заема 4-а позиция в световната ранглиста при юношите.
"От януари започна голяма градация в играта ми. Това показва здравата работа, която полагаме с моя отбор. Всяко едно добро постижение ти дава стимул. Пътят дотук ми даде силата и мотивацията да постигна успеха на Уимбълдън и да искам повече от себе си. Според мен мога да подобря сервиса си. С моя фитнес треньор работим да стана по-издръжлив физически. Полагаме добра работа в тренировъчния процес и това дава резултат", заяви пред БНТ Василев.
Той си пожела да срещне шампиона на Уимбълдън при юношите Иван Иванов на финал на US Open.
"Очакванията тежат, но се научаваш да се справяш с тези неща. На мачовете трябва да мислиш само в корта и така надделяваш над противника. Исках български финал, но за жалост не успях. Надявам се да се случи на US Open. Браво на Иван, честита титла", допълни Василев.
Тийнейджърът говори повече за стила си на игра и коментира условията за тенис в България.
"Бих казал, че съм адаптивен тенисист. Обичам да играя и на клей. Левичар съм и там играя с топспин. Преживяването на Уимбълдън беше добро. В България няма много бази и кортове за подготовка. Тренирам основно на клей в София. Зимата се подготвям в Швеция на твърда настилка", добави той.
Според него сравненията с неговия братовчед Григор Димитров носят известна тежест, но той разполага с необходимите качества, за да успее.
"Пътят към успеха е много дълъг. Спортът не е спринт, а маратон. Искам да поздравя волейболистките за успеха им. Трябва да имаш мотивация, постоянство и дисциплина. Тежат ми сравненията с Григор Димитров. Той ми е първи братовчед. Джак Дрейпър е един от любимите ми тенисисти, защото играе с лява ръка и има подобен на мен стил. Обичам, когато хората се наслаждават на тениса, който играя. Обичам играта ми да говори вместо мен", завърши Василев.