Най-добрият български тенисист Григор Димитров разбра първия си съперник за турнира на червени кортове от сериите ATP 500 в испанския град Барселона. Това ще бъде 52-ият в световната ранглиста Федерико Кория. По-рано днес аржентинецът елиминира Маркос Хирон след 2-6, 6-3, 1-6 на старта на надпреварата. Предстоящият сблъсък, който ще се играе в сряда, ще бъде първи между Димитров и Кория.

Българинът е 14-и поставен в основната схема и пропуска първи кръг, а вторият започва в сряда. При успех срещу аржентинския тенисист Григор Димитров може да си осигури евентуален сблъсък срещу номер 1 в схемата Стефанос Циципас. Гъркът също стартира директно от втория кръг и ще играе с победителя от мача между Педро Мартинес и Иля Ивашка.

БГНЕС
13 снимки

Днешният двубой започна отлично за аржентинеца, който поведе с 2-0 след ранен пробив. Гирон намали резултата, но аржентинецът отговори с много силна серия, губейки само една точка в следващите три гейма. Световният №52 успя да задържи преднината си и приключи спокойно сета при 6-2.

Във втория Кория отново проби пръв и изглеждаше, че няма да срещне сериозни затруднения по пътя към победата. Гирон обаче заигра много силно и реализира два последователни пробива, осъществявайки обрат за 4-2. Впоследствие двамата си размениха по един брейк, а американецът затвори частта след 6-3.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

В третия сет обаче аржентинецът отново пое напълно контрола върху мача и сравнително лесно натрупа комфортен аванс от 3-0. Гирон редуцира пасива си, но след това Кория отново направи серия от три поредни спечелени гейма, с която оформи крайното 6-2, 3-6, 6-1 след точно два часа игра.