Националът на България за "Купа Дейвис" Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд от 15 хиляди долара.

Андреев отстрани преминалия през квалификациите представител на домакините Мигел Далас с 6:4, 6:4 за 108 минути.

19-годишният софиянец беше много солиден на сервис, като пласира 5 аса и не допусна пробив в мача.

Той стартира силно и поведе с 3:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част реализира единствен брейк в седмия гейм и това се оказа достатъчно.

Така българинът заработи 4 точки за световната ранглиста и 753 долара, а за място на финала той ще се изправи срещу номер 8 в схемата Алваро Лопес Сан Мартин (Испания).

Андреев е в отлична серия, като записа 12-а победа в последните си 13 мача на ниво ITF, след като в последните две седмици игра поредни финали в Ираклион (Гърция), а миналата събота спечели и първата си титла от сериите "Фючърс".