Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Сен Тропе (Франция) с награден фонд 90280 евро.

21-годишният софиянец, който влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите, загуби от бившия номер 60 в световната ранглиста Стефано Травалия (Италия) с 4:6, 7:6(6), 4:6 след малко повече от два часа и половина игра.

30-годишният италианец поведе с 4:2, а в седмия гейм се измъкна от 0:40 при собствен сервис, след което задържа аванса си.

Във втората част Андреев отново допусна изоставане от 2:4, но успя да изравни и стигна до тайбрек. В него той спаси два мачбола и от 4:6 точки измъкна сета със четири поредни разигравания.

В третата част българинът на два пъти взе пробив аванс, но три последователни гейма Травалия стигна до крайната победа.