Анди Мъри намери място сред осминафиналистите на турнира във френския град Метц, след като надви представителя на домакините Юго Умбер след обрат с 4-6, 6-3, 6-2. Срещата продължи два часа и 25 минути.

Французинът изигра по-добър първи сет и нанесе решителния си удар в деветия гейм, след който сервира успешно, за да поведе в резултата. Във втората част ролите се размениха и този път шотландецът направи един брейк, който се оказа достатъчен, за да вкара мача в решаващ трети сет.

Там трикратният шампион в турнирите от Големия шлем дръпна с 4-0 с два пробива и не изпусна инициативата. В спор за място на 1/4-финалите той ще играе с канадеца Вашек Поспишил, който елиминира участващия с „уайлд кард“ Грегоар Барер.

От останалите ясни осминафинални двойки прави впечатление срещата между ветераните Филип Колшрайбер и третия в схемата Гаел Монфис.