Карлос Алкарас победи Даниил Медведев с 6:4, 6:4 за по-малко от час и половина в последна среща за двамата от груповата фаза на АТП финалите в Торино. Поражението бе първо за руснака в турнира, а освен това досега той нямаше и загубен сет.

Алкарас се размина с пробив в четвъртия гейм на първия сет, но стигна предимство при сервис на съперника за 4:3. Испанецът запази аванса си до края и спечели сета с 6:4. Вторият сет предложи равностойна игра, а Алкарас успя да пробие съперника за 5:4, след което затвори мача с 6:4.

За Алкарас това ще бъде първо участие в топ 4 на Финалите на АТП, а в тях негов съперник ще бъде шесткратният шампион Новак Джокович, който защитава трофея си. Досега двамата са се срещали 4 пъти на корта, като са разменили по две победи.

В другия полуфинал един срещу друг излизат Даниил Медведев и Яник Синер.