Испанската тенис легенда Рафаел Надал се завърна на корта с победа срещу австриеца Доминик Тийм със 7:5, 6:1 на АТР 250 турнира в Бризбейн с награден фонд 661 585 долара.

Надал не бе играл в продължение на точно 349 дни заради серия от контузии, операция и възстановяване.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

В първия сет всеки от двамата тенисисти печелеше сервиса си, като Надар поведе с 6:5 и си осигури правото да играе минимум тайбрек. Испанецът обаче успя да осъществи пробив при подаването на Тийм, като се възползва от четвъртия си сетбол.

Във втория сет Матадора започна много силно, като спечели първите три гейма. Тийм едва успя да вземе едно свое подаване за 3:1, но Надал направи нов пробив за 5:1 и затвори мача на свой сервис. Австриецът, който е номер 98 в световната ранглиста, свали чувствително нивото си във втората част и не оказа съпротива.

Надал ще играе на осминафиналите срещу победителя от мача между руснака Аслан Карацев и представителя на домакините Джейсън Къблър.