Александър Зверев се класира за осминафиналите на тенис турнира във Виена от сериите ATP500, след като надигра Филип Краинович с 6:2, 7:5 за около един час и 20 минути игра.

Германецът, поставен под номер 2 в основната схема, спечели с лекота откриващия сет след два реализирани пробива. Във втората част обаче той трябваше да поработи сериозно, за да не се стигне до заключителен трети сет, след като Краинович направи пробив в четвъртия гейм, който впоследствие затвърди.

Зверев обаче проби сърбина в последния възможен момент при 4:5 и сервис на сърбина. Това сломи окончателно съпротивата на 40-ия в света, който допусна нов брейк, сложил точка на спора. Зверев ще се изправи срещу австралиеца Алекс Де Минор в битка за място на четвъртфиналите в австрийската столица.

За следващата фаза се класира и представителят на домакините Денис Новак. Участващият с „уайлд кард“ тенисист победи Джанлука Магер от Италия в два идентични тайбрека – 7:6 (4), 7:6 (4).