Световният №2 в тениса Рафаел Надал постигна победа номер 1000 на сингъл в професионалната си кариера. „Матадорът“ надви сънародника си Фелисиано Лопес с 2:1 сета, в отделните части 4:6, 7:6(5), 6:4 в мач от втория кръг на турнира по тенис в Париж от сериите "Мастърс" 1000.

34-годишния Надал става едва четвъртия тенисист, който минава границата от 1000 победи. До момента единствено американецът Джими Конърс (1274), швейцарецът Роджър Федерер (1242) и чехът Иван Лендл (1068) бяха постигали подобно постижение.

Мачът за Надал, който бе под № 1201, не започна добре. Испанецът допусна пробив още в първия гейм на мача, който не успя да върне до края на първия сет и така Лопес поведе в резултата с 6:4 гейма.

Във втория двамата вървяха гейм за гейм и се наложи изиграването на тайбрек, след като Надал пропусна пет възможности за пробив. Носителят на 20 титли от „Големия шлем“ успя да реализира минипробив за 4:3 точки, което се оказа достатъчно и сетът отиде на негова сметка.

Още на старта на третия сет Надал направи пробив, който се задържа до самия край и така спечели двубоя след обрат.

По този начин той се класира за третия кръг на турнира, където съперник ще му бъде австралиецът Джордан Томпсън, който пък се наложи над хърватина Борна Чорич с 2:6, 6:4, 6:2 след 2 часа и 16 минути игра.